Biorewitalizacja PRX-T33

PRX-T®33 to zupełnie nowe podejście do pobudzenia skóry do odnowy za pomocą preparatu nie powodującego głębokiego złuszczania oraz aplikowanego metodą nieinwazyjną - biorewitalizacja bez użycia igieł. Preparat wymyślony i opracowany został przez dr Rosannę Castellana, włoską dermatolog, eksperta w dziedzinie biorewitalizacji.

PRX-T33

Biorewitalizacja to zjawisko fizjologiczne coraz częściej wykorzystywany w medycynie estetycznej - to celowe wywoływanie w skórze właściwej pobudzenia i zintensyfikowania naturalnych procesów fizjologicznych oraz regeneracyjnych skóry. Polega ona na, wywoływanej różnymi zabiegami, stymulacji komórek macierzystych do podziału i większej aktywności metabolicznej. Skutkuje to wzmożoną aktywnością komórek skóry, przez co zaczynają one wytwarzać w dostatecznej ilości niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki. Takie oddziaływanie najskuteczniej wykorzystuje własne zjawiska fizjologiczne, przez co zapobiega i pozwala osiągnąć naturalne, długotrwałe efekty pod warunkiem jednak systematycznego wykonywania zabiegów biorewitalizacji.

 

PRX-T®33 to chronione patentem połączenie 33%TCA, H2O2 oraz 5% kwasu kojowego w zrównoważonym stężeniu:

• 33%TCA – nie powoduje uszkodzenia skóry ale równocześnie skutecznie stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, a dodatek H2O2 zwiększa ich powinowactwo do specyficznych receptorów
• 5% kwas kojowy i H2O2 – obie te substancje posiadają silne działanie rozjaśniające

 

 

Zabiegi rewitalizacji przeprowadzany z użyciem PRX-T®33 jest nieinwazyjny, całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Można go co niezwykle istotne wykonywać przez cały rok, ponieważ preparat nie posiada właściwości fotouczulających. Pacjenci tolerują zabieg doskonale, (również ci ze skórą nadwrażliwą) i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Zabieg nie powoduje przedłużonego zaczerwienienia, widocznego łuszczenia i nie wyłącza z normalnego funkcjonowania, co jest niezwykle istotne dla większości pacjentów. Ze względu na swą minimalną inwazyjność jako jedne z nielicznych, mogą być wykonywane u dzieci i młodzieży.

Biorewitalizację PRX-T®33 można wykonywać w monoterapii jako osobny zabieg. Może też być kojarzona z innymi zabiegami np. dermapenem, mezoterapią igłową. Standardowy protokół obejmuje 2-5 zabiegów w cyklu. Jedynie systematyczność w stosowaniu zabiegów biorewitalizacji zapewnia uzyskanie widocznych efektów odmłodzenia skóry.

 

     Główne wskazania do biorewitalizacji PRX-T®33:

  • wiotka, odwodniona skóra twarzy i szyi
  • utrata napięcia skóry dekoltu, biustu
  • zniszczona skóra dłoni
  • szara, zmęczona skóra palacza
  • zaznaczone cechy fotostarzenia skóry
  • nierówny koloryt skóry
  • blizny potrądzikowe
  • terapia wspomagająca leczenie melasmy i hiperpigmentacji skóry

  

Efekty biorewitalizacji PRX-T®33 w różnych obszarach zabiegowych