Informacje prasowe

 

Ćwiczę i nic – jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Wielu z nas zna uczucie rozczarowania, gdy mimo drakońskiej diety i ćwiczeń na siłowni znienawidzony tłuszcz nie znika. Usunięcie nadmiaru tłuszczu z pewnych obszarów wydaje nam się niemożliwe. W tej sytuacji warto wesprzeć swoje wysiłki i wyrzeczenia zabiegami wyszczuplającymi, np. lipolizą iniekcyjną. - Połączenie właściwego odżywiania, ćwiczeń i zabiegów może dać zaskakująco dobre rezultaty - zapewnia dr Joanna Wójcik z bielskiego gabinetu medycyny estetycznej Estina.

Czytaj więcej

 

Zniszczona skóra po lecie – jak ją zregenerować?

W okresie wakacyjnym nie zawsze pamiętamy o odpowiednim zabezpieczeniu skóry przed czynnikami zewnętrznymi. W szczególności przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Często zapominamy o kremie z filtrem i odpowiednim nawilżaniu skóry. Po zakończeniu wakacji może się okazać, że nasza skóra jest w fatalnej kondycji. – Im szybciej zaczniemy leczenie, tym większa szansa, że uda się pozbyć nieestetycznych zmian i przywrócić skórze blask – podkreśla dr Dorota Gierasińska-Gawlik z gabinetu medycyny estetycznej Estina.

Czytaj więcej

   

Mamy kompleksy, ale chcemy się ich pozbyć

Polacy coraz chętniej poprawiają urodę

Żyjemy w czasach, gdy wygląd jest niezwykle ważny. Porównujemy się już nie tylko z osobami z naszego otoczenia, ale także z gwiazdami, które zazwyczaj wyglądają świetnie. To niestety wpędza nas w kompleksy. Jak wynika z badania TNS OBOP dotyczącego medycyny estetycznej, zdecydowana większość Polek, bo aż ponad 80 proc., interesuje się sposobami i metodami, które pozwalają zachować młody wygląd lub go poprawić. - Każdy lubi zrobić coś dla siebie, co nadal jest postrzegane jako ekskluzywne – zauważa dr Dorota Gierasińska-Gawlik z gabinetu Estina. - To sprawia, że czujemy się po prostu lepiej.

Czytaj więcej

   

Nie przesadzaj z opalaniem, bo się szybciej zestarzejesz

Jak chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym?

Tegoroczne lato zapowiada się nadzwyczaj upalnie. Czerwone nosy i ramiona, schodząca skóra z pleców, a nawet sporadycznie pojawiające się ,,czekoladowe piękności” – takie rezultaty możemy zaobserwować na polskich ulicach po pierwszej fali czerwcowych upałów. Pomimo że lekarze alarmują, Polacy z upodobaniem przesadzają z opalenizną, kompletnie ignorując negatywny wpływ słońca na zdrowie. – Nie ma bezpiecznego opalania i zdrowej opalenizny – podkreśla dr Joanna Wójcik z gabinetu medycyny estetycznej Estina.

Czytaj więcej

   

Witaminowy energy drink dla skóry na lato

Jak przywrócić blask swojej skórze przed latem?

Słoneczne dni coraz częściej przypominają nam, że do lata pozostało już tylko kilka tygodni. Co zrobić, by długo oczekiwany urlop nie zmienił się w koszmar z powodu fatalnej kondycji naszej skóry? – Odpowiednia dieta i zabiegi mogą przywrócić zdrowy wygląd nawet najbardziej zaniedbanej cerze, tak aby w słoneczne dni prezentowała się jak najlepiej – podkreślają lekarze medycyny estetycznej z gabinetu Estina. - Idealnym rozwiązaniem może być podanie skórze koktajlu witaminowego.

Czytaj więcej

   

Co łączy ciężarną i piwosza? Rozstępy

Rozstępy, to koszmar, który spędza sen z powiek wielu kobietom, zwłaszcza kiedy zbliża się lato. Pojawiające się na ciele nieestetyczne pręgi potrafią zepsuć radość z najpiękniejszego kostiumu kąpielowego. Z odsieczą przychodzi medycyna estetyczna i jej najnowsze techniki laserowe, dzięki którym można pozbyć się wstydliwej przypadłości raz na zawsze.

Czytaj więcej

   

Dlaczego gwiazdom puchną usta?

Polki chcą mieć usta znanych osób

Większość kobiet marzy o ponętnych i zmysłowych ustach jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Pogoń za współczesnymi ideałami piękna powoduje, że coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg powiększenia ust. Niestety, podobnie jak w przypadku gwiazd, wygórowane oczekiwania mogą przynieść nienaturalny i groteskowy efekt w postaci tzw. ,,rybich ust”. – Z powiększeniem ust nie można przesadzić – podkreślają lekarze gabinetu medycyny estetycznej Estina.

Czytaj więcej

   

Twarz jak u zombie – jak pozbyć się cieni pod oczami?

Jeżeli spoglądasz rano w lustro i codziennie widzisz zmęczoną twarz, to pewnie za sprawą cieni pod oczami. Podkrążone oczy nadają nawet młodej twarzy smutny, zmęczony i nieświeży wygląd, a w dodatku postarzają. Mimo że cienie i sińce pod oczami nie są chorobą, to mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, dlatego że ciągle sprawiamy wrażenie niewyspanych, a nawet chorych. – Cieni można się skutecznie pozbyć i przywrócić twarzy promienny wygląd – podkreślają lekarze gabinetu medycyny estetycznej Estina.


Czytaj więcej

 

 

Chroń swoją twarz przed atakiem pajączków

Chroń swoją twarz przed atakiem pajączków

Czerwienisz się, gdy ktoś powie Ci komplement lub napijesz się czerwonego wina? Możesz w przyszłości mieć problem z rozszerzonymi czerwonymi naczynkami na twarzy. - Warto zacząć odpowiednio pielęgnować skórę i zabezpieczać ją przed czynnikami zewnętrznymi, co pozwoli nam uniknąć tego mankamentu urody – doradzają lekarze z gabinetu medycyny estetycznej Estina.

Czytaj więcej


Dbaj o dłonie! To twoja wizytówka

Jak cię widzą, tak cię piszą - to popularne przysłowie dotyczy także dłoni, które są bardzo istotne przy pierwszym kontakcie i wpływają na poziom naszej atrakcyjności. Niestety tylko niewielki odsetek pacjentów decyduje się na pielęgnację i regenerację dłoni w klinikach medycyny estetycznej. Pamiętajmy, że nie tylko twarz ale i dłonie, to nasza wizytówka – przypominają lekarze Gabinetu Medycyny Estetycznej Estina. - Dzięki pielęgnacji i medycynie estetycznej, nasz powitalny uścisk będzie pewny i przyjemny.

Czytaj więcej

 

Medycyna estetyczna zastąpi psychoterapię?

Fotel w gabinecie medycyny estetycznej zamiast kozetki u psychoterapeuty lub kilograma „tapety” na twarzy? Taki sposób walki z kompleksami wybierają dojrzali Polacy, którzy przez lata cierpieli z powodu blizn po trądziku młodzieńczym.

Czytaj więcej

 

Polacy zakochują się brotoksie

Młodzi Polacy (mężczyźni!) coraz chętniej sięgają po botoks. - Dotychczas z zabiegów z użyciem botoksu korzystali mężczyźni głównie w wieku 40-50 lat, ale coraz częściej zgłaszają się młodsi, już nawet 30-letni. Co ciekawe, niekoniecznie za namową partnerek – mówi dr Joanna Wójcik z bielskiego Gabinetu Medycyny Estetycznej Estina.

Czytaj więcej