Ellansé

Rodzina Ellansé tworzy nową erę innowacyjnych implantów skórnych do wstrzykiwania, łączących bezpieczeństwo, możliwość doboru czasu trwania efektu zabiegowego, jak również wyjątkową stabilność jego utrzymywania się. Polikapronolakton, który jest głównym komponentem Ellansé, występuje w formie idelanie gładkich mikrosfer, które są zawieszone w sposób jednorodny w specjalnie przygotowanym nośniku żelowym będącym roztworem karboksymetylocelulozy. Prostota tego wyjątkowego składu oraz zastosowana technologia powodują, że preparat jest bezpieczny, a jego efekty przewidywalne. Doskonałe parametry biofizyczne żelu, jego gładkość i elastyczność, pozwalają na używanie do iniekcji bardzo cienkich igieł lub kaniul, co przeklada się na komfort pacjentów.

Polikapronolakton jest dobrze znanym, całkowicie biowchłanialnym, miękkim polimerem medycznym, dopuszczonym do użytku przez FDA i CE,  stosowanym od kilkudziesięciu lat w wielu różnych produktach medycznych, m.in. niciach chirurgicznych, opatrunkach na rany, protezach ortopedycznych, implantach stomatologicznych i nośnikach leków. Podstawową różnicą pomiędzy poszczególnymi produktami z rodziny Ellansé, która wpływa na długość utrzymywania się efektu pozabiegowego, jest początkowa długość łańcucha polimeru w obrębie mikrosfery. Dzięki Tunable Longevity Technology, czyli technologii programowanej długowieczności, możliwe jest indywidualne dopasowanie czasu utrzymywania się efektu zabiegowego, zgodnie z oczekiwaniami pacjenta. Poszczególne produkty Ellansé (S, M, L, E) zapewniają skuteczność przez rok do 4 lat.

Preparaty Ellansé posiadają jeszcze jedną korzystną cechę. W odróżnieniu od innych wypełniaczy, których efekt kliniczny zaczyna się stopniowo zmniejszać od momentu wstrzyknięcia, Ellansé zapewnia bardzo długi i stabilnie utrzymujący się przez cały czas działania efekt. Dzięki unikalnej technologii STAT wyjściowa masa i objętość cząsteczki mikrosfer pozostają bez zmian aż do całkowitej bioresorpcji.

 

 

Ellansé stosuje się do modelowania konturów, wypełniania bruzd oraz zabiegów wolumetrycznych. Preparat można podawać nie tylko w obrębie twarzy, ale również dłoni. Poza standardowymi efektami wypełniającymi wynikającymi ze wzostu objętości, a widocznymi od razu po podaniu, Ellansé posiada również bardzo silne i długo utrzymujące się właściwości biostymulujące. Co ważne, preparat ten w największym stopniu w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku i szeroko stosowanymi w zabiegach medycyny estetycznej stymulatorami tkankowymi, pobudza  skórę do produkcji kolagenu typu I, który jest najbardziej fizjologicznym, elastycznym, typowym dla zdrowej, młodej skóry rodzajem kolagenu. W związku z tym po zabiegach Ellansé wykonywanych w celach wolumentrycznych widoczna jest nie tylko poprawa konturów, ale również jakości skóry.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki podaży możliwe jest również przeprowadzanie zabiegów, które nie zmieniają objętości tkanek, ale mają charakter biorewitalizujący. Do tych celów wykorzystuje się preparat Ellansé S, a efekty pod postacią poprawy napięcia skóry utrzymują się około roku.

 

Efekty zabiegów Ellansé

ellanse1
ellanse2
ellanse 2
ellanse 4
ellanse 5
ellanse 6