Nanosoft

Zabieg Nanosoft to innowacyjna terapia odmładzająca wykorzystująca nową technikę podaży preparatów do mezoterapii.
Umożliwia rewitalizację okolic oczu, szyi, dekoltu oraz ust, które ze względu na skłonność do siniaczenia się uważane są za obszary trudne do zabiegów iniekcyjnych.

 

Nanosoft Eye Booster – zabieg do okolic oczu. Wskazania: kurze łapki; drobne zmarszczki spowodowane suchością skóry lub jej starzeniem.
Nanosoft Neck Booster – skóra szyi.
Wskazania: utrata jędrności i gęstości skóry szyi; drobne i średnie zmarszczki na szyi.
Nanosoft Lip Booster – zabieg do okolic ust.
Wskazania: utrata jędrności skóry wokół ust; pionowe zmarszczki „palacza” wokół ust.

 

W klasycznej mezoterapii wykorzystuje się igłę. W tym zabiegu – specjalną końcówkę Nanosoft, która dzięki trzem mikroigłom o długości 0,6 mm i specjalnie opracowanej metodzie iniekcji umożliwia zdeponowanie preparatu śródskórnie, co jest praktycznie niewykonalne przy użyciu klasycznej strzykawki ze standardową igłą. Na tej głębokości nie ma naczyń krwionośnych, których przekłucie mogłoby spowodować powstanie siniaków. Zapewnia to kontrolowane i łagodne zabiegi iniekcyjne w delikatnych obszarach, gdzie normalnie istnieje wysokie prawdopodobieństwo długiego utrzymywania się trudnych do zamaskowania krwiaków.
Istotny jest także dobór odpowiednich preparatów do iniekcji, które wywierają optymalne działanie przy takim właśnie powierzchownym, płytkim podaniu.

Przed zabiegiem skóra jest znieczulona maścią.

Nakłuć jest dość dużo i pozostawiają wyraźnie widoczne depozyty preparatu pod postacią śródskórnych bąbelków, najpierw dosyć pokaźnych, po ok. 20 minutach już zdecydowanie mniejszych, które wchłaniają się samoistnie, najdalej w ciągu doby.


Zabieg najlepiej wykonać w serii 3 - 4 powtórzeń co 3 - 4 tygodnie, jak w przypadku klasycznej mezoterapii, ale najczęściej już po jednym widoczny jest efekt. Zabiegi NANOSOFT zmniejszają powierzchowne zmarszczki wokół oczu, na szyi i dookoła ust oraz przywracają skórze w delikatnych obszarach odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia. Skóra po zabiegach NANOSOFT jest młodsza, gładsza, bardziej jędrna i rozświetlona.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preparaty wykorzystywane podczas zabiegu NANOSOFT są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Jak w przypadku wszystkich zabiegów polegających na przerwaniu ciągłości naskórka, mogą zdarzyć się niewielkie i krótkotrwałe działania niepożądane, jak np. obrzęki w miejscu wstrzyknięcia
Procedura trwa ok. 20 minut. 

 PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
• ciąża, karmienie piersią
• cięzkie odczyny alergiczne
• cukrzyca (niewyrównana)
• stany zapalne skóry
• opryszczka
• terapia lekami obniżającymi krzepliwość
• choroba nowotworowa

 

Nanosoft to znakomite rozwiązanie dla osób, które w obszarach okolic oczu, ust lub szyi nie chcą korzystać z zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej lub innych preparatów wypełniających. NANOSOFT mogą być wykonywane oddzielnie lub stanowić integralną część protokołu opartego na procedurach wypełniających zmarszczki.


W dniu iniekcji preparatu i kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium oraz wystawiać skóry na działanie promieni UV. Powinno się unikać zarówno bardzo niskiej, jak i wysokiej temperatury.