Nici Liftingujące Aptos

Małoinwazyjne zabiegi liftingujące przy użyciu nici zyskują dużą popularność w medycynie estetycznej. APTOS to nici, które nie tylko liftingują, ale też rewitalizują tkanki. Nad ich skutecznością i bezpieczeństwem, od ponad 20 lat pracują wybitni specjaliści – chirurdzy plastyczni i dermatolodzy z rodziny Sulamanidze. Nazwa APTOS pochodzi od łacińskiego anti ptosis – znaczącego przeciw opadaniu.
Nici Aptos posiadają 18 patentów, otrzymały również wiele prestiżowych nagród, w tym 5 Anti-Aging Beauty Trophies: trzykrotnie za „Najlepszą Nić Liftingującą”, za „Najlepszą rekonstrukcję twarzy” oraz za „Najlepszą kliniczną korektę nosa”.

W Polsce metody Aptos, zostały trzykrotnie nagrodzone Perłą Dermatologii Estetycznej - w 2013 roku jako „Najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu”, 2017 roku w kategorii „Łabędzia szyja” oraz 2018 roku w kategorii "Harmonia Piękna”.

Lifting nićmi APTOS przeznaczony jest dla osób z niewielkim zwiotczeniem tkanek. Zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Pacjent zachowuje naturalne rysy twarzy przy jednoczesnym zliftingowaniu skóry i pobudzeniu procesów naprawczych ze wzmożoną produkcją kolagenu i poprawą nawilżenia skóry, szczególnie po zabiegach z użyciem nici Excellence HA z kwasem hialuronowym. Wokół nici powstaje naturalne zwłóknienie, które tworzy stelaż utrzymujący się nawet po jej wchłonięciu. Nici grupują tkanki i utrzymują je w prawidłowej pozycji. Równocześnie stymulowana jest produkcja elastyny i kolagenu.
Sekret nici APTOS Visage Excellence HA trzeciej generacji tkwi w ich innowacyjnej budowie, kształcie i wielokierunkowym ułożeniu haczyków. Nici te wchłaniają się po ok. 1,5 roku. Wykonane są one z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu z dodatkiem kwasu hialuronowego, a skład warunkuje ich silne właściwości stymulacyjne. W zależności od obszaru ich implantacji, zabieg trwa od kilkudziesięciu minut do godziny. Pierwsze pozytywne zmiany widoczne są po ustąpieniu obrzęku już po zabiegu, ale na efekt finalny trzeba poczekać od trzech do sześciu miesięcy. Efekty zabiegu utrzymują się przez około dwa lata.


Nici APTOS Visage Excellence HA i Visage Excellence Soft przeznaczone są do implantacji w obszarze twarzy, służą najczęściej do korekcji owalu i podnoszenia policzków, a także w okolicy podżuchwowej. Są to nici wchłanialne, polecane przy pierwszych oznakach starzenia, zakładane przy użyciu kaniuli, co zmniejsza traumatyzację tkanek. Nici nadają efekt odmładzający poprzez repozycję tkanek oraz poprawę jakości skóry, która staje się bardziej elastyczna i gładka.

Nici Light Lift Linea zawierają w składzie kwas polimlekowy oraz kapronolakton, ale bez dodatku kwasu hialuronowego. Są to nici wchłanialne z dwukierunkowymi wypustami, implantowane przy użyciu tępo zakończonej kaniuli, które umożliwiają lekki lifting i wzmocnienie opadających tkanek miękkich. Są to nici uniwersalne, znajdują zastosowanie do korekcji środkowej i dolnej części twarzy (policzki, chomiki, linia żuchwy). Stanowią tańszą alternatywę dla nici z linii Excellence.

Nici APTOS Nano Excellence HA posiadają taką samą budowę i skład jak Visage HA, lecz są nieco krótsze, co sprawia, że nadają się do implantacji w okolicy czoła w celu uniesienia brwi, w okolicy podbródka, do drobnych korekt kości policzkowych.

Nici APTOS Light Lift Spring S i Nano Spring są to nici wchłanialne, bez wypustów, posiadające kształt ciasno skręconej spirali nawiniętej na kaniulę, która służy do ich implantacji. Z racji budowy służą do wzmacniania obszarów aktywnych mimicznie, takich jak okolice ust, linie marionetki, zmarszczki palacza, zmarszczka lwia, gdzie dla naturalnych efektów ważne jest zachowanie ruchomości.

Nici APTOS Nano Vitis są to nici wchłanialne, bez wypustów, podwójnie skręcone na kształt warkocza. Ich implantacja odbywa się przy użyciu kaniuli i jest to najbardziej delikatna i małoinwazyjna technika. Może być z powodzeniem łączona z innymi terapiami. Nici Nano Vitis zapewniają głównie efekt biorewitalizacji. Można je stosować pod zmarszczki szyi, okolice kurzych łapek, na czoło pod zmarszczki poprzeczne. Po zabiegu powierzchnia skóry ulega wyrównaniu i jest wyraźnie gładsza. Efekt jest widoczny po 1,5 miesiąca od zabiegu i utrzymuje się do 2 lat.

Nici Light Lift Needle to najdłuższe z dostępnych nici - mają 50 cm długości. Są to nici rozpuszczalne, z dwukierunkowymi wypustami, stosuje się je do korekcji podbródka oraz opadających brwi. Nici implantowane są do podskórnej tkanki tłuszczowej, a dzięki specjalnemu mocowaniu do kaniuli, lekarz może wykonać korekcję długiego odcinka o nierównych konturach, jak obszar podbródka, czy unieść brwi,
przeprowadzając nić podskórnie z jednej strony na drugą, zawracając lub tworząc pętle, bez konieczności całkowitego wykłuwania igły. Zapobiega to u pacjenta „zaciąganiu” skóry w punktach wyjścia wzdłuż całej linii przejścia. Taki lifting tkanek miękkich jest bardzo mocny
i niezawodny. Wszystkie manipulacje wykonywane są bez nacięć skóry. Nowy kształt i kontur widoczne są natychmiast po zabiegu, a efekt utrwala się z upływem czasu.

Nici Light Lift Thread są krótsze niż poprzednie - mają 25 cm długości. Są to rownież nici rozpuszczalne, z dwukierunkowymi wypustami, zamocowane do końców podwójnej kaniuli, którą po wprowadzeniu na pożądaną głębokość rozdziela się na dwie części. Ta technika implantacji pozwala na precyzyjną kontrolę głębokości prowadzenia nici oraz zapobiega powstawaniu zaciągnięć skóry w miejscu wprowadzenia nici. Nici te najczęściej stosowane są do korekcji linii żuchwy, uniesienia bocznej części brwi lub liftingu policzków.

 

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się podczas wizyty wstępnej, lekarz wyklucza wtedy przeciwwskazania do zabiegu, takie jak: choroby autoimmunologiczne, choroba niedokrwienna serca, ciężkie nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości krwi, uczulenie na środki znieczulacjące, zaburzenia psychiczne, choroby nowotworowe, stany zapalne w obszarze planowanego zabiegu, przyjmowanie pewnych leków, zaostrzenie przebiegu chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym. W zależności od wskazań i oczekiwań pacjenta, a także wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego i poziomu opadania tkanek lekarz dobiera odpowiednie metody APTOS, tak aby zapewnić optymalny efekt postępowania. W niektórych przypadkach może być konieczne stosowanie z wyprzedzeniem antybiotyków lub innych leków zmniejszających dolegliwości bólowe i obrzęk w obszarze zabiegowym.

Implantacja nici APTOS wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, w pełnej jałowości, i polega na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty nakłucia, odpowiedniego modelu nici w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Sama implantacja jest bezbolesna, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, kiedy to należy się spodziewać obrzęków, zasinień, asymetrii oraz ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu związanych z koniecznością zmniejszenia aktywności ruchowej obszaru zabiegowego, ale najczęściej już po kilku dniach rekonwalescencji można wrócić do zwykłego trybu życia.

Zabiegi APTOS przywracają naturalny wygląd, tak ceniony przez pacjentów gabinetów medycyny estetycznej, nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek, są małoinwazyjne – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia, nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji. Użyte materiały są w pełni wchłanialne i bezpieczne dla organizmu, produkty APTOS są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi. Zabiegi mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych lekarzy APTOS.