Usuwanie zmarszczek

 

Zmarszczki są na ogół najbardziej rzucającym się w oczy objawem starzenia się skóry i uważane są za atrybut wieku dojrzałego. Redukcja lub usuwanie zmarszczek przy użyciu specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej jest skuteczniejszą i szybszą alternatywą dla kuracji opartych o dostępne w drogeriach i aptekach kosmetyki.

U podłoża powstawania zmarszczek leży postępujący ubytek ilości włókien kolagenowych oraz ich zmiany degeneracyjne. Zmieniona w ten sposób skóra staje się mniej elastyczna i wiotka, łatwiej poddaje się działaniu grawitacji, a w okolicach takich jak czoło, gdzie mimika jest wyjątkowo żywa, nie powraca do staniu spoczynkowego nawet po rozluźnieniu mięśni – pojawiają się zmarszczki mimiczne.

Wiek, w którym zaczynają uwidaczniać się zmarszczki, zależy od predyspozycji genetycznych, ogólnego stanu zdrowia, rasy, trybu życia, płci, statusu hormonalnego, stosowanej diety, jak również wpływów zewnętrznych. Na wiele z wymienionych elementów nie mamy żadnego wpływu, warto jednak zadbać o redukcję czynników ryzyka, które pozostają pod naszą kontrolą. Szczególnie destrukcyjny wpływ na skórę ma powtarzająca się ekspozycja na promienie słoneczne, a także korzystanie z solarium oraz palenie tytoniu. Widoczne gołym okiem efekty takich zachowań pojawiają się z opóźnieniem, świadczą o poważnym uszkodzeniu skóry, a ich zwalczanie wymaga wiele wysiłku i jest długotrwałe. 

Zależnie od przeważających czynników warunkujących ich powstawanie, można wyróżnić następujące typy zmarszczek:

  • zmarszczki mimiczne
  • związane z posłonecznym uszkodzeniem skóry
  • zmarszczki grawitacyjne 

Domeną medycyny estetycznej jest stosowanie metod małoinwazyjnych, które w sposób bezpieczny i skuteczny pozwalają spłycić lub, co udaje się tylko u wybranych pacjentów, całkowicie usunąć zmarszczki. Nie istnieją rozwiązania uniwersalne – każdy przypadek musi być traktowany indywidualnie - w czasie konsultacji lekarz dokonuje oceny stanu skóry, mimiki oraz anatomii twarzy i proponuje optymalny w danej sytuacji, odpowiadający potrzebom pacjenta schemat postępowania i metody korekcji.
 

 

Efekt korekcji zmarszczek preparatami kwasu hialuronowego

 

zmaeszczki01

 

Przed i po terapii kwasem hialuronowym dolnej 1/3 twarzy

 

zmarszczki02

 

Przed i po - usuwanie zmarszczek wokół oczu laserem Fraxel

 

zmarszczki laserfraxel

 

Kurze łapki przed i po laseroterapii - laser frakcyjny Fraxel

 

zmarszczki fraxel

 

Efekty odmładzania skóry szyi laserem frakcyjnym Fraxel

 

zmarszczki laserfraxel

 

Pacjentka przed i po laserowym resurfacingu skóry twarzy i dekoltu laserem Fraxel

 

zmarszczki fraxel

 

Efekty po usuwaniu zmarszczek na dekolcie - przed i po mezoterapii preparatem kwasu hialuronowego

 

dekolt mezoterapia princess