Laser Fraxel re:store


Gabinet ESTINA posiada amerykański certyfikat Solta Medical uprawniający lekarzy do przeprowadzania zabiegów laserem Fraxel® - zobacz www.fraxel.com

Dbasz o swój wygląd i dobre samopoczucie, cieszysz się pełnią życia, troszczysz się o swoje ciało. Jednak działanie niekorzystnych czynników - słońca, zanieczyszczenia środowiska, stresu i zmęczenia - może ujemnie wpływać na wygląd Twojej skóry. Rozwiązaniem jest laser Fraxel.

Co to jest terapia laserem Fraxel®?

Do tej pory wszystkie (konwencjonalne) zabiegi laserowe dawały dobre wyniki, jednak kosztem znacznych efektów ubocznych, ryzyka oraz długiego czasu gojenia i powrotu do zdrowia. Zabiegi laserem Fraxel® to innowacyjna technologia oferująca najlepsze cechy dotychczasowych systemów – doskonałe wyniki bez utraty bezpieczeństwa, zminimalizowane efekty uboczne, znacznie skrócony czas gojenia się i o wiele krótsza terapia.

Na czym polega zabieg przy zastosowaniu lasera Fraxel®?

laser fraxel

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi wykonywane laserem Fraxel® aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. Dlatego też laser Fraxel® jest przełomem w zabiegach medycyny estetycznej.

 

 

laser fraxelPodczas stosowania lasera Fraxel w skórze powstaje milion mikroskopijnej wielkości uszkodzeń (tzw. stref mikrotermalnych), co odpowiada ok. 25–30% jej powierzchni.
Pozostała tkanka uczestniczy aktywnie w procesach szybkiej odnowy. Odnowa pełnej grubości naskórka następuje już w ciągu 24 godzin. Podczas gojenia zdenaturowanej tkanki w obrebie skóry powstają nowe włókna kolagenowe w ciągu tygodni do miesiecy. Obumarłe fragmenty komórek skóry i komórek barwnikowych z obszaru naskórka i skóry właściwej wydzielane są na jej powierzchnię w ciągu mniej więcej 5 dni, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi.

Stosując laser Fraxel re:store, będący jedynym urządzeniem monitorującym przebieg aplikacji, podczas jednego zabiegu terapii poddawane jest, w zależności od wybranych przez lekarza parametrów, od 10% do 38% powierzchni skóry. Zmienna wielkość punktu aplikacji zapewnia jeszcze większą skuteczność, wyzwalając maksymalną odbudowę włókien kolagenowych dla każdej energii impulsu.

 

 

Ilu zabiegów laserem Fraxel® potrzeba?

laser fraxel

Według zamierzeń, podczas jednego zabiegu laserem Fraxel® poddaje się naświetlaniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany lekarz, w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące.  Światło lasera Fraxel® pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2–3 miesiącach.

 

 

Na jakie powierzchnie można stosować laseroterapię Fraxel®?

Laser Fraxel® może być stosowany wszędzie na całym ciele. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, Fraxel® pozwala na odmłodzenie dłoni, szyi i dekoltu, których nie poddawało się wcześniej dostępnym zabiegom.

Czy leczenie laserem Fraxel® jest bezpieczne?

Technologia Fraxel® została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień, zwłaszcza u pacjentów z ciemniejszą karnacją.

laser fraxel

 

SYSTEM ŚLEDZENIA RUCHU KONCÓWKI Intelligent Optical Tracking® System - IOTS

Opatentowany system śledzenia ruchu koncówki lasera Fraxel re:store (Intelligent Optical Tracking® System - IOTS) zapewnia jednolitą aplikację impulsów leczniczych. Stosowanie innych systemów aplikacji może spowodować pominięcie niektórych obszarów skóry lub niezamierzoną, nadmierną aplikację impulsów w innych miejscach. Punktowa technika aplikacji wydłuża także czas zabiegu i jest męcząca zarówno dla operatora, jak i dla pacjenta.

Intelligent Optical Tracking® System zastosowany w laserze Fraxel re:store:

  • dostosowuje się do szybkości przesuwania końcówki lasera po skórze
  • zapewnia idealne dopasowanie gęstości aplikacji do każdej energii impulsu
  • zapobiega nadmiernej bądź nierównomiernej aplikacji energii lasera, eliminując ryzyko poparzenia skóry

W rezultacie otrzymujemy terapię szybką, bezpieczną, kontrolowaną i przewidywalną, która zapewnia pacjentowi ujednolicone efekty estetyczne.

Czy zabiegi laserem Fraxel® są bolesne?

Zazwyczaj odczuwa się kłucie/parzenie, które jest dość dobrze tolerowane przez pacjentów. Aby zmniejszyć dyskomfort, przed zabiegiem laserem Fraxel® stosuje się maść znieczulającą. W naszym gabinecie oferujemy dodatkowo chłodzenie okolicy poddawanej zabiegowi przy pomocy nowoczesnej chłodziarki Zimmer Cooler Cryo 6, dedykowanej do współpracy z laserem Fraxel. W przypadku bardziej intensywnych zabiegów dodatkowo można zastosować doustne środki przeciwbólowe.

Jak długo trwa każda sesja laseroterapii Fraxel®?

Każda sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od powierzchni obszaru poddawanego zabiegowi.

Jak szybko po zabiegu laserem Fraxel® następuje powrót do normalnego trybu życia?

Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Po laseroterapii Fraxel® nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, pacjenci mogą podjąć rutynowe czynności pielęgnacyjne skóry bezpośrednio po zabiegu. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia od zabiegu laserem Fraxel® i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, a energia impulsów wysoka, mogą pojawić się szybko ustępujące strupki lub pęcherzyki.

Pacjentka przed zabiegiem laserem Fraxel® i następnego dnia po zabiegu.

laser fraxel

Kiedy będą widoczne efekty leczenia laserem Fraxel®?

Większość pacjentów zauważy różnicę już w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Jednakże prawdziwą zaletą zabiegu jest “wymodelowanie” włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i wzrostu napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czy efekty zabiegów laserem Fraxel® są trwałe?

Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią Fraxel® są trwałe; jednakże słońce, upływ czasu i ciążenie zbierają swoje żniwo. Fraxel® Laser "cofa wskazówki zegara", ale nie sprawi, że zegar stanie.

Przed i po laseroterapii Fraxel® - prawdziwi pacjeci, prawdziwa odnowa, prawdziwe rezultaty.

Efekty leczenia blizn potrądzikowych laserem Fraxel

Blizny Trądzikowe

Laser Fraxel® - rezultaty leczenia plam posłonecznych

Plamy posłoneczne. Plamy starcze.

Usuwanie zmarszczek wokół oczu laserem Fraxel

Zmarszczki wokół oczu

Leczenie wygładzające - skóra szyi i dekoltu po terapii laserem Fraxel

Leczenie wygładzajace

Laser Fraxel® - leczenie blizn po oparzeniu gorącym tłuszczem

fraxel blizna

Efekty leczenia przebarwień / melazmy laserem Fraxel

Brązowe Plamy Melanoderma

Laser Fraxel® - leczenie zmian barwnikowych / plam starczych na dłoniach

Zmiany barwnikowe

Blizna pooperacyjna usuwana laserowo - laser Fraxel re:store

blizna pooperacyjna fraxel

Efekty wygładzania zmarszczek koło oczu laserem Fraxel

laser fraxel zmarszczki koło oczu

Resurfacing skóry twarzy - laser Fraxel re:store

laser fraxel resurfacing skory twarzy

 

 

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje
o nowościach i promocjach,
podaj swoje imię i e-mail: