Dermapen

 

DERMAPEN™ to urządzenie medyczne, które dzięki systemowi pulsujących mikroigieł promuje dostarczanie substancji czynnych w głąb skóry, jako że nakłucia pokonują warstwę ochronną, jaką stanowi naskórek. Mikrourazy w kontrolowany sposób powstające  w obszarze skóry właściwej inicjują procesy stymulacji fibroblastów i fizjologicznej produkcji kolagenu. Niezwykła precyzja głębokości mikronakłuć (w zakresie od 0,25 mm do 2,5 mm) pozwala lekarzowi na zastosowanie skutecznej terapii Dermapenem w leczeniu wielu stanów chorobowych i defektów kosmetycznych.

Trójfazowy mechanizm pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury

Pierwszy etap rozpoczyna się jako bezpośrednia odpowiedź na mikrouraz wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego, co prowadzi do tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji i proliferacji fibroblastów oraz pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

 

Mechanizm pobudzania komórek i odbudowy struktury skóry - faza I

Na drugim etapie procesy namnażania komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów, stymulując przebudowę skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są również procesy wytwarzania nowych naczyń krwionośnych.

 

Mechanizm pobudzania komórek i odbudowy struktury skóry - faza II

Ostatnia faza to przebudowa i remodeling leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki wytwarzaniu nowego kolagenu.

Mechanizm pobudzania komórek i odbudowy struktury skóry - faza III


Zabiegi z użyciem DERMAPEN™

Urządzenie wykorzystuje klinicznie udowodnionych procesy stymulacji naturalnych zdolności organizmu do samoleczenia oraz przebudowy i biorewitalizacji tkanek.
Dzięki opatentowanej technologii błyskawicznie pulsujących, molibdenowych igieł, zabieg DERMAPEN™ jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod nakłuwania skóry. Ma to szczególne znaczenie przy leczeniu dużych, bądź bardzo wrażliwych obszarów skóry. Mikronakłuwanie urządzeniem DERMAPEN™ pozwala na pokonanie bariery naskórka i wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry. Należy zaznaczyć, że ze względu na głębokość penetracji w głąb skóry, muszą to być substancje jałowe, oznaczone znakiem CE i dopuszczone do stosowania w iniekcjach.


Głębokość wykonywanych nakłuć oraz rodzaj zastosowanego preparatu dobierane są przez lekarza i zależne od wskazań klinicznych, co pozwala na pełną precyzję i skuteczność wykonywanego zabiegu. Dodatkowo funkcja automatycznego, kontrolowanego również w zakresie szybkości, nakłuwania skóry zastosowana w urządzeniu DERMAPEN™ zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w głąb skóry właściwej, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort towarzyszące zabiegowi. DERMAPEN™ znacząco skraca również czas leczenia i zapewnia szybki powrót pacjenta do codziennych czynności.

Głębokość penetracji skóry 

Czas trwania zabiegu to około 30-45 minut. Mikronakłuwanie leczonego obszaru rozpoczyna się po dokładnej dezynfekcji i ew. znieczuleniu kremem. Po naniesieniu na skórę wybranego preparatu wykonuje się kilka „przejść” urządzeniem celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonej powierzchni. W trakcie zabiegu widoczne jest dyskretne, równomierne zaczerwienie skóry. Przy większych głębokościach penetracji igieł istnieje możliwość niewielkiego, punktowego krwawienia. Mimo głębokiego nakłuwania - do 2,5 mm rzadko jednak dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie. Po 5-7 dniach widać już korzystne efekty terapii DERMAPEN™.  

DermapenTM

DERMAPEN™ to bardzo wszechstronne narzędzie, dlatego zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. Istota jego działania polega na pobudzaniu procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze, dzięki czemu stymuluje jej odnowę w sposób naturalny. DERMAPEN™ to znakomita, bezpieczna terapia, stosowana aby pobudzić naturalne procesy tworzenia nowego kolagenu. Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i napięta, a po serii kilku zabiegów drobne zmarszczki stają się mniej widoczne, a leczenie i usuwanie rozstępów łatwiejsze. Dzięki niewielkim rozmiarom głowicy i precyzji pracy możliwe jest wykonywanie zabiegów na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

Wskazania

 • Redukcja zmarszczek oraz poprawa jakości skóry - metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych zwiększa napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie, dzięki czemu spłycają się drobne zmarszczki.
 • Przebarwienia - dzięki wpływowi na regulację procesów melanogenezy, zabiegi Dermapenem powodują ujednolicenie koloru i struktury skóry.
 • Terapia blizn - znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych, jak i pooperacyjnych oraz pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm "od wewnątrz" wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Poprzez działanie urządzenia "od zewnątrz" przebudowujemy strukturę skóry "od środka".
 • Terapia i usuwanie rozstępów - podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów. Stymulacja przebudowy skóry na obszarze rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawą jakości skóry w ich obrębie.
 • Mezoterapia owłosionej skóry głowy w leczeniu łysienia.
   

 

Przeciwwskazania do mezoterapii urządzeniem Dermapen

 • ciąża, karmienie piersią
 • alergie, m.in. uczulenie na molibden
 • miejscowe stany zapalne skóry, w tym opryszczka
 • stan po chemioterapii
 • zażywanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • choroby z autoimmunoagresji

 

Leczenie blizn po trądziku - efekty serii zabiegów urządzeniem DermapenTM