Odbudowa objętości i odmładzanie dłoni

 

Skóra dłoni ze względu na odmienną budowę anatomiczną jest bardziej wrażliwa na czynniki uszkadzające niż np. skóra twarzy, wolniej też się regeneruje, szczególnie u osób starszych, jest również bardziej eksponowana na działanie czynników uszkadzających. Dlatego leczenie dłoni mające na celu ich odmłodzenie nie jest łatwe. Wielu zabiegów , które z powodzeniem stosujemy w odmładzaniu twarzy nie można wykonywać na dłoniach. Do niedawna niedostępne były nieinwazyjne techniki, które umożliwiałyby skuteczną poprawę wyglądu dłoni. Jednak obecnie w gabinetach medycyny estetycznej do dyspozycji lekarzy jest wiele metod które skutecznie przywracają młodszy wygląd naszych dłoni- niektóre z nich opracowano specjalnie z myślą o dłoniach, inne stanowią pewne modyfikacje zabiegów wykonywanych w obrębie innych rejonów ciała.

Dotychczas, podobnie jak w przypadku utraty objętości tkanek w obrębie twarzy, jedyną metodą poprawy wyglądu u osób z zanikiem podskórnej tkanki tłuszczowej dłoni było uzupełnianie objętości własną tkanką tłuszczową, pobraną uprzednio z innego miejsca, co oznaczało dwuetapowy zabieg chirurgiczny: liposukcję oraz przeszczepienie tłuszczu na dłonie, oraz konieczność znieczulenia. Zabieg taki był bolesny, obarczony większym ryzykiem powikłań okołooperacyjnych, poza tym wiązał się z wyższymi kosztami oraz wyłączeniem na pewien czas z normalnego życia.

 

Kwas hialuronowy Macrolane

Macrolane to jedyny kwas hialuronowy, który może być wstrzykiwany w dużych objętościach, dlatego też wykorzystywany jest do uzupełniania objętości dłoni u osób z dużymi ubytkami tkankowymi, jak też do zabiegów modelowania i konturowania ciała, między innymi piersi i pośladków. 

Macrolane jest żelem kwasu hialuronowego, opartym na opatentowanej technologii NASHA™ (Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid - stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego). Unikalną cechą tej technologii jest proces stabilizacji, minimalnie modyfikujący łańcuchy kwasu hialuronowego, dzięki czemu Macrolane różni się od naturalnego kwasu hialuronowego w mniej niż 1%. Minimalna modyfikacja cząsteczki zapewnia długotrwały efekt estetyczny oraz najwyższy profil bezpieczeństwa.

W przypadku konieczności uzupełnienie znacznych ubytków objętości w obrębie dłoni proponujemy zabiegi z użyciem specjalnie do tego celu przeznaczonych preparatów kwasu hialuronowego, zabiegi te pozwalają uzupełnić ubytki nawet dużego stopnia, z jakimi mamy do czynienia przy tzw „kościstych” dłoniach lub u osób starszych. Osobom, których dłonie nie wymagają znacznego uzupełnienia objętości, proponujemy zabiegi z użyciem innych preparatów kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia - Crystalys bądź RadiesseTM.

 

Zabiegi dedykowane do odmładzania dłoni wykonywane w naszym gabinecie:

  • wypełnienie hydroksyapatytem wapnia - Crystalys lub RadiesseTM
  • odbudowa objętości dłoni kwasem hialuronowym
  • laserowy resurfacing skóry rąk laserem Fraxel
  • zabieg PROFHILO®
  • mezoterapia igłowa preparatami polinukleotydów, aminokwasów, kwasu hialuronowego
  • intensywne nawilżanie skóry - zabiegi Skin booster i Stylage HydroMax
  • peelingi medyczne

 

Proponowane zabiegi odbudowy objętości dłoni są bezpieczne oraz praktycznie bezbolesne. Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym, przy pomocy cienkiej tępo zakończonej igły. Pod skórę, w miejsca gdzie widoczny jest ubytek tkanki podskórnej, wstrzykuje się wybrany preparat. Po zabiegu wykonuje się masaż powierzchni grzbietowej dłoni w celu uzyskania równomiernego rozprowadzenia preparatu pod skórą. Efekt wypełnienia ubytków jest natychmiastowy, a poza śladami wkłucia oraz bardzo rzadko małymi siniaczkami nie widać żadnych śladów ingerencji. Dłonie stają się zdecydowanie bardziej odmłodzone - wypełnione, skóra na nich jest napięta, a prześwitujące przez cienką skórę naczynia i kości są mniej wyraźne. Po zabiegu nie ma konieczności wyłączania się z życia zawodowego i towarzyskiego.


Odtworzenie naturalnej „młodzieńczej“ objętości tkanki podskórnej dłoni przy użyciu kwasu hialuronowego / hydroksyapatytu wapnia ma również szereg dodatkowych zalet, które ujawniają się z pewnym opóźnieniem. Preparaty te stymulują też procesy biorewitalizacji skóry, przywracając jej sprężystość i jędrność.

Chcąc utrzymać korzystne efekty zabiegów uzupełniających objętość dłoni, powinno się je powtarzać co rok - dwa lata, ponieważ stosowane preparaty są biodegradowalne i ulegają stopniowemu wchłanianiu.
W przypadku konieczności jedynie nawilżenia nadmiernie suchej skóry dłoni, bardziej odpowiednie będą techniki mezoterapii / intensywnego nawilżania skóry.

Podczas konsultacji, w zależności od stanu dłoni i oczekiwań pacjenta, lekarz proponuje ustalony indywidualnie sposób postępowania. Najlepsze efekty estetyczne możemy osiągnąć, łącząc ze sobą różnego rodzaju zabiegi.

W ostatnich latach ilość zabiegów wykonywanych w obrębie skóry rąk ciągle wzrasta w związku z rozwojem tendencji do kompleksowej , świadomej dbałości o całe ciało.

 

Efekty zabiegu odmładzającego dłonie z użyciem Macrolane

 

 Efekty zabiegu z kwasem hialuronowym macrolane